De parade : een telboek van 1 tot 100!
×
De parade : een telboek van 1 tot 100! De parade : een telboek van 1 tot 100!
Nederlands
© 2023
Vanaf 3-5 jaar
Kunstzinnig prentenboek waarin tot honderd wordt geteld. Vanaf ca. 4 jaar.
Onderwerp Feesten, Stoeten, Tellen
Titel De parade : een telboek van 1 tot 100!
Illustrator Jana Glatt
Vertaler Florian Duijsens
Taal Nederlands, Engels
Oorspr. taal Engels
Oorspr. titel The parade
Uitgever Amsterdam: Rubinstein, © 2023
[52] p. : ill.
ISBN 9789047633914

NBD Biblion

Ingrid van der Heijden
In dit kleurrijke telboek wordt tot honderd geteld. Het boek gaat over muis die niet kan slapen. Ze denkt aan een feestje. Ze gaat daar naar op zoek en begint bij één. Muisje loopt door de nacht en wilde dansen met iedereen die ze zag, twee dansers, drie clowns, vier paraplu’s, vijf fietsen, vlinderdassen, hoeden, katten, vlaggen en hoepels. Daarna gaat het muisje op zoek naar muziekinstrumenten, zo wordt er tot twintig geteld. Maar na dit allemaal te hebben gevonden, vindt muisje het nog steeds niet genoeg. Er wordt in stappen van tien tot honderd geteld. Muisje ontdekt een tent. Daar moet het feestje zijn, maar eerst moet ze feestkleding aan. Er zijn lekkere hapjes, vuurwerk en negentig ballonnen. Het feest is mooier dan Muis ooit had kunnen bedenken. Uiteindelijk valt Muis in slaap onder honderd prachtige sterren. De illustraties zijn erg kleurrijk, waarbij de kleuren een Zuid Amerikaanse sfeer hebben. Door de kleuren is het tellen van datgene dat genoemd wordt een uitdaging. De pagina’s worden voller en voller. Een boek om direct in de feeststemming te komen en dat je vrolijk maakt. Origineel en kunstzinnig boek vol kleur en vrolijkheid. Eigen tekenstijl, een aanwinst. Vanaf ca. 4 jaar.

Pluizer

De parade
Karen Simaeys - 24 juli 2024

Zin in een feestje? Is tellen je favoriete bezigheid? Twee keer ja? Dan is dit kleurrijke telboek zeker iets voor jou!



Muis is een fuifbeest. Ze neemt ons stap voor stap mee naar een feestje en alle dingen die nodig zijn om er een knalfeest van te maken. Hoepels, castagnetten, veren, tamboerijnen, heteluchtballonnen … Muis telt het allemaal samen met jou. In felle kleuren en met vrolijke illustraties maakte Glatt er een origineel geheel van. Het werd een combinatie van een verhaal, een zoek- en een telboek. De begeleidende tekst staat op rijm en is enkel bij de tientallen te vinden. De teksten zijn duidelijk leesbaar, maar waarom sommige woorden vetgedrukt staan, is me niet duidelijk. Het rijm is niet te geforceerd, enkel bij de allerlaatste zin hapert het (verte – sterren).



Tot en met twintig krijg je bij elk cijfer een opdracht, vanaf dan worden er enkel bij de tientallen nog voorzien.



De bladspiegel is logischerwijs erg druk, maar dat is in tegenstelling tot veel andere tel- en zoekboeken niet storend.  De achtergrond is effen gehouden, wat ervoor zorgt dat de figuren helemaal tot hun recht komen.  Het iets grotere formaat is ook ideaal. De combinatie zoek- en telboek zorgt voor extra uitdaging. Als je bijvoorbeeld 12 trompetten moet zoeken, betekent het niet dat alle personages een trompet vasthebben. Zoekopdrachten als vlinderdassen en castagnetten breiden de gekende woordenschat misschien nog wat uit.



Drie vliegen in één klap: een lees-, tel- en zoekboek waar je instant happy van wordt.